ВИГОТОВЛЯЄМО доміки на криниці в асортименті ( оцинковані та дерев”яні)
Криниця завжди була життєво необхідною спорудою у садибі, до неї завжди ставилися із великою увагою і пошаною. Навіть якщо помешкання під'єднане до централізованої системи водопостачання, це не виключає доцільності розташування на ділянці криниці. Він завжди врятує на випадок припинення або слабкого тиску води у водопроводі, допоможе забезпечити поливання саду та городу у найспекотніші роки, та й самий смак криничної води не йде у порівняння із водопровідною.
Простір навколо криниці благоустроюється, верхів'я криниці може бути вироблене з деревини, бутового каменю, монолітного бетону і металу.
Колодязі розташовують на садових і присадибних ділянках головним чином для отримання питної води і поливу. Такі колодязі звуться водозабірними. Аби не бруднити воду у криниці, місце для розташування слід обирати якнайдалі від вигрібних ям, вбиралень, звалищ і т. п.( не ближче ніж на 20 м ).
Водозабірні криниці можуть бути шахтовими або трубчастими.
Шахтові криниці заглиблюють у водоносні шари на 1 -2 м. Їх глибина , як правило, не перевищує 20 - 30 м. Такі криниці споруджують за допомогою лому, лопати, кайла, під'ємного коловороту з баддєю. Шахтові криниці укріплюють залізобетонними, бетонними, асбестоцементними кільцями діаметром близько 1 м. Дно криниці доцільно вкрити шаром грубого піску. Будиночок ( цямрина ) має підноситися над поверхнею землі на 0,6 - 0,7 м і накриватися кришкою. Навколо криниці зверху слід побудувати глиняний замок для запобігання потрапляння ( підтікання ) до криниці поверхневих вод.
Поверхня землі навколо колодязя повинна мати уклін назовні і бути вимощена кругляком. На випадок малої водорясності водоносного шару цямрину криниці слід зробити з уширенням донизу.
Воду із шахтового колодязя піднімають відром за допомогою журавлю, коловороту, блоку, ручного поршневого насосу або насосу із електродвигуном. В шахтових колодязях тримається зазвичай стійка прохолода, тому влітку в них можна зберігати продукти ( у відрі, підвішаному на мотузці ).